This is a seperate post but goes along with the post earlier about the sweet deals at Randalls!
These are the catalinas that go along with the buy 4 save $4 deals this week!
Nature Valley Granola Bars (6 ct or larger), Nut Clusters or Thins.
- Buy (3) & get $1.00
- Buy (4) & get $2.00
- Buy (5) or more and get a $3.00 catalina good on your next shopping order.
General Mills Cereal ( have not tried this one yet, might not be at our store)
Cheerios, Fiber One, Total, Chex, Basic 4
- Buy 3, get $1.50 off Catalina
Fiber One Chewy Bars, 90 Calorie Chewy Bars or 90 Calorie Brownie
- Buy 3 Get $1
- Buy 4 Get $2
- Buy 5 or more Get $3
YoPlait Yogurt – Participating Varieties
- Buy $10 in participating YoPlait and get back $2 ONYO
(*participating Yoplait Yogurt: Original, Light, Light Thick & Creamy, Thick & Creamy, Thick & Creamy Simplait, Lactose Free, Whips, Original or Light 4-pack, Greek, Greek 100, Greek with Granola, Greek 4-pack, Light with Granola, Light with Fiber, Large Size, Delights, YoPlus, Go-GURT, Trix Yoplait Kids Cups, Splitz)
::DEAL IDEA::
Buy 2 Fiber One Boxes $1.99
Buy 2 Fiber One Chewy $1.99
Buy 1 Fiber One Brownie $1.99
Buy 2 Nature Valley Protein Boxes $1.79
Buy 3 Nature Valley Bars $1.79
Use 2 $0.50/1 Fiber One Chewy Bars printable
Use 2 $0.40/1 Fiber One Chewy Bars, Fiber One 90 Calorie Chewy Bars or Fiber One 90 Calorie Brownies printable
Use 1 $0.50/1 Fiber One 90 Calorie Brownies printable
Use 2 $0.50/1 Nature Valley Protein Chewy Bars printable
Use 1 $0.50/2 Nature Valley Granola Bars or Nature Valley Granola Thins printable
Use $0.50/1 Nature Valley Granola Bars or Granola Thins, exp. 8/18/12 (SS 06/24/12)
Total: $11.70
Get Back $6 in catalinas!
Makes them only $.57 a box!!!

Part comedian, part Dad, part athlete. He will boss around your children while they play ball.
Just as angelic as she looks, this girl could easily raise a Village by herself, and all the children would grow up to be President.
Self proclaimed, she would be a webkinz dog. Because, "they're cute, and puppies are too. And they're sweet and they always get along with other puppies."
This mini-Martha Stewart can handle ANY craft you send her way. She isn't all bows and rainbows, she's got karate kid moves!
Not "Pick-Me-Up" like caffeine, she wants you to pick her up! AND NOW!
Anything that can be destroyed WILL be destroyed!
Practically Perfect in Every Way for now! Nicknamed "The Panda" she is rolly polly and lives by the motto, "the little one, is KING!"
The resident Labradoodle, Miller got his name because Mom won and got to name the baby! Need something chewed up? He'll take care of it. Especially if it's expensive..
doesn’t randall’s only double the first of any of same coupons? That would make total higher then.
Yes they only double the first coupon. No I did the total assuming that they only double the 1st one.
I must be being dense but wouldn’t it be better to buy them 5 at a time? That way you could get your coupon doubled and use your CAT to buy more?
Went to Randall’s this morning and bought 1 Caramel Fiber One Bars, 1 Cinnamon Toast Crunch Bars, 1 Cheerios, and 1 Cinnamon Toast Cereal — Paid $2.66 and got a $1.50 coupon off 3 GM Brand Cereals on my next trip.
We don’t have Randalls’ …we have Safeway. They double my coupons up to 99cents…yeah!
Oh my goodness!
I purchased 6 boxes of Cheerios yesterday….there was no catalina 🙁 just Nutritious cheap cereal 🙂