LAST DAY TO DO THIS DEAL!
HEB is notorious for having the “B” coupons on makeup and this week is no exception! The Always and Tampax also have “B” in-store coupons that you can combine with manufacturer coupons. If you have ever had a problem I would print and take the HEB coupon policy with you. If you are also not sure what all the coupons mean at HEB, I have a post HERE you can read to refresh!
From their coupon policy:
H-E-B will combine store sponsored yellow coupons with manufacturer coupons for the same product
- One (1) manufacturer issued coupon and one (1) H-E-B issued Store-sponsored (Type S)
- One (1) manufacturer issued coupon and one (1) H-E-B issued Big Savings coupon (Type B)
:: Deal Idea::
Buy 2 Always Infinity Pads $4.39
Use $2.50/2 Always Infinity or Radiant Pads or Liners, exp. 9/30/12 (P&G 08/26/12)
Use $2/2 yellow in-store coupon
Total: $1.14!
Here is a crazy good deal on Tampax tampons!
Buy 2 Tampax Pearl Compact Tampons $3.97
Use $2.50/2 Tampax Pearl or Radiant, exp. 9/30/12 (P&G 08/26/12)
Use $2/2 Yellow In-Store coupons
Total: $.72!
Make sure to check out:



Part comedian, part Dad, part athlete. He will boss around your children while they play ball.
Just as angelic as she looks, this girl could easily raise a Village by herself, and all the children would grow up to be President.
Self proclaimed, she would be a webkinz dog. Because, "they're cute, and puppies are too. And they're sweet and they always get along with other puppies."
This mini-Martha Stewart can handle ANY craft you send her way. She isn't all bows and rainbows, she's got karate kid moves!
Not "Pick-Me-Up" like caffeine, she wants you to pick her up! AND NOW!
Anything that can be destroyed WILL be destroyed!
Practically Perfect in Every Way for now! Nicknamed "The Panda" she is rolly polly and lives by the motto, "the little one, is KING!"
The resident Labradoodle, Miller got his name because Mom won and got to name the baby! Need something chewed up? He'll take care of it. Especially if it's expensive..
The Duracell Coppertop or Ultra Advanced Batteries also has a B coupon to save $2.00 and with my $1.00 manufacturer coupon I was able to save $3.00 off my batteries. An 8 pack AAA or AA will cost you $3.37 before taxes.
Tiffeny,
Can you explain the Always deal? I am coming up with $2.14 per box, which is still great.
$4.39 x 2=8.78 – 2.50Q= 6.28-2Q=4.28/2= $2.14 per box. What am I missing? Thanks for all you do.
Sorry, I meant Tiffany, not Tiffeny.
No, you have it right! It was midnight and I was apparently tired! Sorry about that, good thing you guys can do math!
And, don’t forget, your total before coupons should apply to the $5 off of a $25 P&G purchase MIR -found here:
http://www.getgivesave.com/PGMYGIVE/GiveEducationMobile/index.php
The Tampax is wrong also. It comes out to 3.44 + tax for both.
Thank Karen!