Here is the Walmart back to school supply list prices, thanks to I heart The Mart. I am watching for them to go $.25 on the crayons and glue sticks ๐
`
Extreme Couponing, Houston Frugal Living Blog
By Tiffany 9 Comments By clicking on our links, we might make a SMALL commission - Thanks for the support! See our full DISCLOSURE here.
Here is the Walmart back to school supply list prices, thanks to I heart The Mart. I am watching for them to go $.25 on the crayons and glue sticks ๐
Part comedian, part Dad, part athlete. He will boss around your children while they play ball.
Just as angelic as she looks, this girl could easily raise a Village by herself, and all the children would grow up to be President.
Self proclaimed, she would be a webkinz dog. Because, "they're cute, and puppies are too. And they're sweet and they always get along with other puppies."
This mini-Martha Stewart can handle ANY craft you send her way. She isn't all bows and rainbows, she's got karate kid moves!
Not "Pick-Me-Up" like caffeine, she wants you to pick her up! AND NOW!
Anything that can be destroyed WILL be destroyed!
Practically Perfect in Every Way for now! Nicknamed "The Panda" she is rolly polly and lives by the motto, "the little one, is KING!"
The resident Labradoodle, Miller got his name because Mom won and got to name the baby! Need something chewed up? He'll take care of it. Especially if it's expensive..
Kroger has crayola crayons 24 count for $.25 each (limit 12 ) and crayola washable markers 12 count for $1.50 each. They also have spiral notebooks for $.15 and folders for $.15. I stocked up!!
Can’t you price match to Office Depot’s ad for .25 crayons? Or, can you not do that?
Yes you can, and also Kroger has them $.25!
Yes Tiffany. I bought the 24 ct. Crayola crayons for $.25 & the spiral notebooks for $.15 at Kroger too! I bought the folders at CVS. They were 10/$1.00! Great stock up prices in y book!
I need glue sticks! My Tuck needs 16, yes SIXTEEN sticks of glue for his list. His school supply pack (kindergarten), was more expensive then every other grade!
Wow! that is crazy! What a good name, Tuck! ๐
ughhh I know the feeling…my daughter had to have 18!!! I only price matched the crayons but I got both of my kids supplies K and 6th grade for less at wal-mart then what ONE of the pre-packaged supplies would’ve cost me and that included a $16 binder for my oldest! Of course I had some of the stuff already in my stock pile too! =0)
you poor things, I keep reading posts about what is on this school list it seems crazy. I homeschool my 5 and I don’t think I 10 glue sticks for all of them over a year.
Does anyone know where I can get the expandable organizers for a good price? I live in Katy/Houston area, and they are about $4 ea. I have to buy 5 of them for my son. ๐