Beverages
Coca-Cola 2-liter Bottles .75
Pepsi Cola/Dr. Pepper 12-pack/12 oz. cans 3/$12 get 4th free
Maxwell House/Yuban Coffee Seattle’s Best Coffee $5.49
3/21SS $1/1
Final Price: $4.49
Powerade .50
Glaceau Vitamin water .75Printable
Final Price: FREE
Candies/Cookies/Snacks
Hershey Pieces Pouch $1.99
1/31SS $1/1
Final Price: $1
Tostitos $2.29
Tostitos Salsa & Queso $2.29
Lay’s Potato Chips $2.29
3/14SS $1/1
Final Price: $1.29
Snyder’s of Hanover Pretzels $1.99Upromise $1/2
Chips Ahoy $1.99
Pop Secret Popcorn $1.99
2/21 .50/2
Final Price: $1.49 each wyb 2
Planter’s Peanuts $1.99
Kraft Printable $1/2
Facebook coupon (should update soon!)
3/7SS $1/2
1/22SS $1/2
Final Price: $1.49 each wyb 2
Pace Picante Sauce $2.29
1/31SS .60/2
Final Price: $1.99 each wyb 2
Dairy
Daisy Sour Cream $1.39
Smart Balance Margarine
Simply Orange Juice $2.49
Minute Maid Enhanced Juice
International Delight Coffee Creamer $1.99
3/7SS $1/2
Final Price: $1/49 each wyb 2
Kraft Cheese $1.67
(3/21 SS) save $1.00
Final price: $0.67
Sargento Cheese $1.67
1/31SS .40/2
1/31SS .50/2
Final Price: 1.17 each wyb 2
Smart Balance Sour Cream
3/21RP $1/1
2/14RP $1/1
Deli
Deli Chicken Wings
Frozen
Sara Lee DessertsPrintable $1/1
DiGiorno & California Pizza Kitchen Pizza $3.97
Armour Meatballs $2.18
Lean Cuisine $1.77Printable $1/3
Final Price: $1.44 each wyb 3
Stouffer’s Red Box Entrees $1.77
Poppers
Tyson Anytizers $2.18
3/7SS .55/1
Final Price: $1.63
Birdseye Frozen Vegetables $1.68Printable $1/4
3/7RP $1/3
2/28SS .35/1
3/21SS .35/1
Final Price: .63 and up
Morningstar Farms $2.49Printable $1/1
Final Price: $1.49
Ore-Ida Potatoes $2.29Feb All You $1/2
Final Price: $1.79 each wyb 2
TGIF Appetizers $2.29
Nature’s Market
Annie’s Mac & Cheese .49Printable .50/1
Final Price: FREE
Health & Beauty
Men or Women’s Speed Stick Deodorant .99
Right Guard Deodorant $2.49Printable $1.50/1
Final Price: .99
SoftSoap Body Wash $2.49March All You $1/1Printable .75/1
Final Price: $1.49
Irish Spring Soap 3 Bar .99
3/14SS .50/1
Final Price: FREE
Dial Soap 8 Bar $2.88
3/7RP .35/1
Final Price: $1.83
Dial Body wash $2.88
3/7RP $1/2
Final Price: $2.38 each wyb 2
Dial Complete Foaming Pump$1.49
Aquafresh Toothpaste $1.99Printable $1/1
1/3RP .75/1
Final Price: .99 and up
Slimfast Optima Ready to Drink
Slimfast 200 Calorie Bars
Listerine Mouthwash $2.49
3/7RP .50/1
1/3RP .50/1Printable $1/1
Final Price: $1.49
Kellogs Special K Protein Water $2.49
Kelloggs Special K Protein Snack Bars $2.49Printable $1/1
Final PriceL $1.49
Packaged Foods
Ritz Crackers $1.99
Nabisco Snack Crackers $1.99
1/24SS $1/1
Final Price: .99
Assorted Kellogg’s Cereal $2.27Printable $1.50/2Printable $1.50/2
Final Price: $1.51 each wyb 2
Krusteaz Muffin Mix $1.99
Wesson Cooking Oil $1.99
Mott’s Apple Juice $1.19
Bumble Bee Pouch Tuna .50
2/21SS $1/2
Final Price: FREE
Del Monte Tomatoes .50
2/7RP $1/4
2/7RP $1/5
Final Price: .25 wyb 4
Classico Pasta Sauce $1.49Printable $1/2
Final Price: .99 each wyb 2
Ken’s Salad Dressing$1.49
3/7SS $1/2
Final Price: .99 each wyb 2
A-1 Steak Sauce
Kellogg’s Pop Tarts $2.19
2/7RP $1/3
Final Price: $1.86 each wyb 3
Krusteaz Pancake Mix
Pam Cooking Spray $1.99
Ken’s Light Accents $1.49
3/7SS $1/2
Oscar Mayer Meat Hotdogs $1.49
Oscar Mayer Basic Lunchables.99
3/21SS $1/1
Final Price: FREE
Oscar Mayer Bacon $2.99Printable $1.50/1
3/21SS .75/1
Final Price: $1.49 each
Household Goods
Everyday Essentials Candle Jar $3.99
Brawny Paper Towels $5.49
3/14RP $1/1
Final Price: $4.49
Airwick Single Oil Refills
Lysol All Purpose CleanerPrintable .50/1
3/14SS .50/1
Lysol Bathroom CleanerPrintable .55/1
Neutra Air Aerosol
3/7SS $1.50/1
Lysol Toilet Bowl CleanerPrintable .50/1
Pet Food & Treats
Beneful Dry Dog Food $4.49
Purina ONE Dry Cat Food
Busy Bone Dog Treats
Beggin Strips Dog TreatsPrintable $1.50/1
Tidy Cats Scooping Litter
2/7RP $1/1
Whisker Lickins Cat Treats
2/7RP $1/2
Other NON March Madness Deals
Ripe Avocado .99 each
Jumbo mango .99 each
Mini Peeled carrots .99 each
Kroger canned veggies 2/$1
Pillsbury Grands or I can’t belive it’s not butter 15 oz .98 each
.30 printable
Final Price: $1.16 wyb 2 or .58 each
Land O Lakes Butter 2/$5
Sara Lee Classic Wheat bread B1G1 Free!
Marie Callender’s Pies $3.99 each
Thomas English Muffins B1G1 Free
Carl Budding lunch meat B1G1 Free
Pampers $8.99
Silk $2.99
Other finds:
Promise Butter is priced at $.98
Use the $1/1 from the 3/14 RP or the $1/1 from the Kroger Be Heart Healthy Insert 2/14 newspaper
FREE plus $.02 overage (thanks Amy!)
Ronzoni Smart Taste Pasta – $1.29
Buy 2, Use $1.00/
2 Q from 1/10 SS
Final cost is $0.79 each
(there are also $1.00/1 Qs in a few March/April Magazines…would make it $0.29!)
Ronzoni Healthy Harvest Pasta – $1.19
Buy 2, Use $1.00/2 Q from 1/10 SS
Final cost is $0.69 each
(some regions received $1.00/1 Q…would make it $0.19!)
Scotch Lint Rollers (travel size) – $1.00
Use $1.00 Q from 1/24 SS
Final cost is FREE!
Scotch Lint Roller (larger size) – $2.50
Use $1.00 Q from 1/24 SS
Final cost is $1.50 (thanks Katrina!)
Thanks to My Dallas Mommy for these match ups!


Part comedian, part Dad, part athlete. He will boss around your children while they play ball.
Just as angelic as she looks, this girl could easily raise a Village by herself, and all the children would grow up to be President.
Self proclaimed, she would be a webkinz dog. Because, "they're cute, and puppies are too. And they're sweet and they always get along with other puppies."
This mini-Martha Stewart can handle ANY craft you send her way. She isn't all bows and rainbows, she's got karate kid moves!
Not "Pick-Me-Up" like caffeine, she wants you to pick her up! AND NOW!
Anything that can be destroyed WILL be destroyed!
Practically Perfect in Every Way for now! Nicknamed "The Panda" she is rolly polly and lives by the motto, "the little one, is KING!"
The resident Labradoodle, Miller got his name because Mom won and got to name the baby! Need something chewed up? He'll take care of it. Especially if it's expensive..